|
Alonso szerint jl szerepelhet a Renault
A listavezet Fernando Alonso gy gondolja, hogy az j pts versenyplyk, s a nagy meleg a Renault alakulatnak malmra hajthatjk a vizet, gy magabiztos azt illeten, hogy sikeresen fellmljk a bombaformban lv McLarent forrs:www.f1hirek.hu
A Formula-1-es vilgbajnoksg llovasa, Fernando Alonso gy gondolja, hogy a htvgn megrendezsre kerl els Trk Nagydj a Renault alakulata malmra hajthatja a vizet a McLarennel vvott kemny csatban.
Az idei esztendben els alkalommal, az sszes csapat szmra ismeretlen helysznen kell versenyezni, gy mindenki komoly tapogatzssal kezdheti majd meg a htvgt.
A spanyol versenyz – aki jelenleg 26 ponttal vezeti a tabellt legnagyobb rivlisa, a McLarent terelget Kimi Raikknen eltt, mikor mr csak hat verseny van htra az idei szezonbl – gy gondolja, hogy a bizonytalansg, s a vrhat meleg idjrs jl jhet mg szmra.
„ltalban nagyon gyorsak vagyunk a meleg plykon.” – mondta a spanyol pilta a cstrtki sajtkonferencin. „Mr Malajziban, s Bahreinben is megmutattuk, mire vagyunk kpesek a nagy hsgben.”
„gy gondolom, hogy ezek az jfajta pts plyk, kombinlva a meleggel j hrt jelentenek a Renault-nak, gy magabiztosan vrom a htvgt.” – tette hozz.
Alonso azonban egy kis htrnybl kezdheti majd meg a szombati idmr edzst, hiszen a legutbbi versenyen, Budapesten csak a 11. helyen futott clba, mikzben Raikknen megnyerte a viadalt.
Igen m, de mivel Juan Pablo Montoya nem tudta befejezni a Magyar Nagydjat, igen korn ki kell majd hajtania a kvalifikcin, gy a wokingiak sem lehetnek boldogok.
„Nagyon kemnyen oda kell figyelnnk ezen a htvgn, hiszen j eredmnyre van szksgnk.” – mondta Alonso, akinek csapata 12 pontos elnnyel ll az len a konstruktrk versenyben a McLaren eltt.
„gy gondolom, hogy a htvgre az a f clunk, hogy megnyerjk a versenyt, s sikeresen elverjk a McLarent.” – tette hozz a spanyol. „Nem lesz egyszer dolgunk, hiszen az elmlt kt-hrom hnapban lthattuk, milyen ersek, azonban gyzni megynk.”
|